Opalanie natryskowe – tuszowanie mankamentów urody

Opalanie natryskowe to sposób na szybką opaleniznę przed ważnym wydarzeniem (np. ślubem) czy wyjazdem na wakacje. Zabieg opalania natryskowego zajmuje około pół godziny, nie naraża skóry na takie niebezpieczeństwa jak opalanie w solarium i w przeciwieństwie do samoopalaczy nie wymaga ciągłego smarowania preparatem o niezbyt przyjemnym zapachu. Niestety, jego efekt nie jest zbyt trwały – utrzymuje się od pięciu do kilkunastu dni – i kosztuje co najmniej kilkadziesiąt złotych. Ma jednak ważną zaletę – potrafi zatuszować niektóre mankamenty naszej urody.

Opalanie natryskowe – co i jak można zatuszować?

Opalanie natryskowe wykonywane ręcznie może pomóc w zatuszowaniu niektórych mankamentów naszej urody. Warunkiem są dobry sprzęt i preparat oraz odpowiednie umiejętności kosmetyczki.

Opalanie natryskowe wykonane ręcznie umożliwia wymodelowanie sylwetki poprzez mocniejsze przyciemnienie miejsc, które chce się optycznie zmniejszyć, np. uda, ramiona czy brzuch.

Opalanie natryskowe pozwala również ukryć przebarwienia i plamy pigmentacyjne, np. piegi. W tym przypadku wystarczy odpowiedni dobór odcienia preparatu opalającego.

Możliwe jest też zatuszowanie innych mankamentów skórnych, do których zaliczają się blizny, rozstępy czy bielactwo. W tym przypadku bardzo ważne są dobra jakość preparatu, możliwość regulacji strumienia mgiełki w urządzeniu i doświadczenie kosmetyczki. Wyróżniające się miejsca pokrywa się podwójną ilością preparatu.

Zanim jednak zdecydujecie się na opalanie natryskowe, dowiedzcie się więcej o zaletach i wadach tej metody opalania oraz o tym, jak trzeba się zachować przed i po zabiegu – wszelkie informacje można znaleźć w artykule na portalu YaaCool Uroda „Opalanie natryskowe”, wzbogaconym o odpowiednie filmiki z YouTube.

Tagi: , , , , , ,

Ten wpis został utworzony 24.05.2011 o godz. 14:06 i należy do kategorii Dla zdrowia i urody, Trendy, Zabiegi.
Komentarze do tego wpisu możesz śledzić, korzystając z czytnika kanałów RSS 2.0. Możesz dodać komentarz lub wstawić link TrackBack do swojej strony.

1 komentarz na temat “Opalanie natryskowe – tuszowanie mankamentów urody”

  1. szyber (18.04.2013 um 21:59):

    Fajny artykuł, korzystałam kiedyś z natryskowego i każdemu polecam!!! 🙂 a znalazłam też dobry artykuł odnośnie opalania, żeby opalenizna była ładna, zdrowa i trwała, może dla kogoś będzie pomocne, Polecam http://www.opcja.vot.pl/?p=272

Dodaj komentarz